Global hot sale original ntn deep groove ball bearing 6203lu ntn 6203lax30 price list ntn bearing
How do I Lubrication Fitting lubrication type: place an BEARING MEXICO,S.A.DE C.V. EMERGENCY order for a Global hot sale original ntn deep groove ball bearing 6203lu ntn 6203lax30 price list ntn bearing 3.0000 in overall length: that I want to pick up at a our store?
| Brand Name: | INA |
| Model Number: | 6203lu |
| Pressure Port Size, Shaft End: | SAE C, 4 Bolt |
| Mounting Flange: | 59 |
| Shaft Seal Type: | None |
| Displacement Cover End (cu in/revolution): | Viton |
| Shaft Length: | Side Port |
| Max. RPM [Max: | 2.12 in |
| Seal Material: | Pressure Compensator |
| Cover End Pressure [Max: | 1 1/4 in 4-Bolt Flange/Code 62 |
Product Details
| Pressure Port Size, Shaft End | SAE C, 4 Bolt |
| Mounting Flange | 59 |
| Shaft Seal Type | None |
| Displacement Cover End (cu in/revolution) | Viton |
| Shaft Length | Side Port |
| Max. RPM [Max | 2.12 in |
| Seal Material | Pressure Compensator |
| Cover End Pressure [Max | 1 1/4 in 4-Bolt Flange/Code 62 |
| GPM @ 1,800 rpm, Cover End | 59 gpm @ 1800 rpm |
| Major Diameter [Min | Straight w/ Key |
| Pump Series | 1.5 in |
| Integral Valve Configuration | 2 1/2 in 4-Bolt Flange/Code 61 |
| Port Orientation - Cover End | #10 SAE O-Ring Port - Bottom (Top Plugged) |
| Weight | Variable Displacement Open Circuit |
| Controlled Flow Rate | Flange |
| Port Orientation - Shaft End | Right Hand (CW) |
| Mounting | 160.0 LB |
| Spline Description | PVH |
| Shaft End Pressure [Max | Piston Pumps |
| Displacement Shaft End (cu in/revolution) | N/A |
| Cover End Flow @ RPM | 3/8 in |
| Model No. | 1 1/2 w/3/8 Key |
| GPM @ 1,800 rpm, Shaft End | No Auxiliary Mounting Features |
| Major Diameter [Max | 8 |
| Minor Diameter [Max | None |
| Minor Diameter [Min | None |
| Shaft End RPM [Max | 3625 |
| Relief Valve Setting | 3,568-3,684 psi |
| Pressure Port Size, Cover End | Standard Displacement |